ANTFLAME BACASIZ ŞÖMİNE

Biyo Etanol Yakıt

 Firmamızın ürettiği bacasız şömineler için bio etanol yakıt satışı da yapıyoruz. 5 litrelik bidonlarda bulunan bacasız şömine yakıtını tüm Türkiye'ye sevkediyoruz. 

 Bio etanollü şömineler muz, şeker kamışı, patates, kırmızı pancar, buğday gibi tarımsal ürünlerden elde edilen doğa dostu bio ethanol yakıtla çalışan, baca gerektirmeyen kolayca montajı yapılan şömine tipidir.

 Bacasız şömine yakıtı olan biyo etanol yakıtlar, tarım ve orman ürünlerinden elde edilen şekerin fermantasyonu ile elde edilen alkol tipidir. Biyo ethanol şömine yakıtının temel tercih edilme nedeni, doğal bir yakıt olması ve yenilenebilir bir enerji kaynağı olmasıdır. 

 Fosil yakıtlarının yanmasıyla insan sağlığına zararlı karbonmonoksit gibi gazlar ortaya çıkar. Temeli bitkisel ürünler olan biyo yakıt ise temiz bir emisyon sağlayarak insan sağlığına zararlı bir gaz ortaya çıkarmaz. Bu özelliği ile kapalı ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir.

 Fermantasyon sonucu ortaya çıkan etil alkol, metil alkol'ün aksine insan sağlığına zararlı değildir. Yanması sonucunda da duman veya koku çıkarmaz.

 Bacasız şömine yakıt fiyatı kullanılan yakıt kalitesine göre değişmektedir.